KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14456061
nr 1445 6061
Sven Gedin
(1930-2001), Sverige
"Gröndalskåkar". Signerad, daterad -58. Blandteknik, bildmått: 29x43, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
Sven Gedin, svensk bildkonstnär född i Hagalund 1930, död 2001.
Utrop:
500 kr
måndag 31 januari 2022
kl 20:58:12